„Арда“ разгроми като гост „Раковски“ с 4:0

Гюнер ШЮКРИ

Футболистите на „Арда“ постигнаха нова убедителна победа с 4:0 при гостуването си на „Раковски 2011“ в среща от 14-ия кръг на Югоизточната „В“ футболна група. Двубоят се изигра на градския стадион „Г.С.Раковски“ в Раковски и бе наблюдаван от над 300 зрители.

12-ата победа на кърджалийци от 14 мача от старта на сезона им даде аванс от осем точки пред третия в класирането „Борислав“ (ПървомаЙ) и три пред втория в подреждането „Загорец“ (Нова Загора). (Вижте долу класирането)

Възпитаниците на Елин Топузаков тотално доминираха над своя съперник. Още в първата минута Атанас Чепилов вкара гол и изведе „Арда“ напред в резултата. До края на първата част играта бе равностойна, но през второто полувремекърджалийци контролираха играта, бяха по-активни и постоянно търсеха път към вратата на опитния страж на домакините Васил Кузманов.В 68-ата минута гостите удвоиха своята преднина с попадение на Георги Стефанов. Четири минути по-късно Димитър Алексиев изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Кузманов за 0:3. В 76-ата минута сърбинът Милош Баичреши всичко в спора между двата тима след подаване на Владислав Мисяк 0:4.

Домакините от „Раковски“ завършиха мача с 9 души. Главният рефер Стоян Димов от Сливен показа червени картони на братята Анатолий и Стефан Йосифови. Анатолий бе отстранен за реплика към рефера, а брат му Стефан за грубо нарушение.

След срещата футболистите на „Арда“ поздравиха феновете, които пропътуваха отново стотици километри, за да подкрепят своите любимци от трибуните. Сред тях бяха зам-кметът на община Кърджали Мюмюн Али и председателят на Общинския съвет в Джебел Сейфи Мехмедали.

„Важна победа на много тежък и труден терен. Продължаваме да гоним целта – първо място в групата. Има още какво да се работи и да се желае отборно. Важното е, че поддържаме постоянство и линията на игра ми харесва“, заяви след срещата треньорът на „Арда“ Елин Топузаков.

Спортният директор на „Арда“ Емил Кременлиев отбеляза, че този резултат е най-малкото, което можеше да се случи в мача. „Поздравявам момчетата за убедителната победа. Това бе още една стъпка от пътя, който имаме да извървим“, каза Кременлиев.

Наставникът на домакините от „Раковски“ Стефан Киков сподели, че отборът на ‚Арда“ е изключително силен отбор с отлични футболисти за третия ешалон „С ръка на сърцето си признавам, че ние бяхме по-слабият тим и заслужено загубихме“, заяви Киков.

„Арда“ игра в състав: Веселин Василев; Георги Кременлиев, Илиян Гаров, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Вълчан Чанев (Беркай Халил), Митко Плахов, Владислав Мисяк, Атанас Чепилов (Милош Баич), Ахмед Осман (Георги Стефанов), Димитър Алексиев